ماده 702: آینده بزرگترین برنامه جاسوسی آمریکا معلق است

پس از 11 سپتامبر، جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور ایالات متحده، آژانس امنیت ملی (NSA) را به عنوان بخشی از جست و جوی شواهدی مبنی بر فعالیت های تروریستی، بدون حکم قضایی، به شنود آمریکایی ها اعطا کرد. یک قاضی فدرال در سال 2006، در شکایت اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، این مجموعه را خلاف قانون اساسی اعلام کرد. (یک دادگاه تجدیدنظر بعداً این تصمیم را بدون به چالش کشیدن ماهیت پرونده لغو کرد.)

به جای پایان دادن به نظارت، کنگره این برنامه را به عنوان بخش 702 قانون نظارت بر اطلاعات خارجی (FISA) تدوین کرد و به خود اختیار داد تا رویه هایی را که ظاهراً برای محدود ، تأثیر برنامه بر آزادی های مدنی آمریکایی طراحی شده بودند، انجام دهد.

بخش 702 به صراحت دولت را از هدف قرار دادن آمریکایی ها منع می کند. در عوض، نظارت باید بر خارجی هایی متمرکز شود که به طور فیزیکی در خارج از کشور هستند. با این حال، ارتباطات آمریکایی ها مرتباً تحت تأثیر این برنامه قرار می گیرد.

دولت ایالات متحده ضمن انکار این که عمداً قصد استراق سمع شهروندان خود را داشته است، ادعا می کند که قبلاً این کار را انجام داده است، اکنون این حق را دارد که بدون اجازه قاضی به این ارتباطات “قانونی جمع آوری شده” دسترسی داشته باشد. تنها در سال 2021، FBI بیش از 3.4 میلیون بار ارتباطات 702 رهگیری شده را جستجو کرد.

سال گذشته، FBI پس از تایید غیرقانونی بودن صدها هزار جستجوی این چنینی، اعلام کرد که اقداماتی را برای کاهش تعداد بازجویی‌های کارکنانش انجام داده است و در سال 2022 تنها 204000 جستجو را گزارش کرده است.

دولت می‌گوید شمارش تعداد آمریکایی‌هایی که تماس‌ها، ایمیل‌ها و پیام‌های متنی آنها زیر 702 تحت نظارت است، غیرممکن است و استدلال می‌کند که هر تلاشی برای به دست آوردن یک عدد دقیق فقط زندگی خصوصی آمریکایی‌هایی را که تحت نظارت است بیشتر به خطر می‌اندازد.

کنگره در حال حاضر به دو دسته تقسیم شده است: کسانی که معتقدند FBI باید قبل از خواندن یا گوش دادن به مکاتبات آمریکایی‌ها که بر اساس قانون 702 جمع‌آوری شده است، یک حکم دریافت کند. . تهدیدها

منبع: https://www.wired.com/live/section-702-reauthorization-congress-2024/

ایالات متحده برنامه های بزرگی برای نیروگاه بادی دارد، اما یک قانون مبهم از دهه 1920 سد راه است.

کالین گرابو، محقق مؤسسه کاتو، یک اندیشکده آزادیخواه، می‌گوید که دلیل ماندگاری قانون جونز این است که اگرچه این قانون فقط به نفع افراد و شرکت‌های معدودی است، اما قانون مورد توجه قرار نمی‌گیرد، زیرا بسیاری از پرداخت‌کنندگان به اشتراک گذاشته می‌شوند. سود. افزایش هزینه ها

قانون جونز یکی از مجموعه قوانین حمایتی است که به قانون تعرفه 1789 برمی گردد که برای حمایت از صنعت کشتیرانی آمریکا طراحی شده است. وجود قانون جونز برای تضمین عرضه سریع کشتی ها و ملوانان در صورت وقوع جنگ در نظر گرفته شده بود. نویسندگان آن معتقد بودند که حمایت در برابر رقابت خارجی این امر را تقویت می کند.

گرابو می‌گوید: «یک آمریکایی معمولی هیچ تصوری از وجود قانون جونز ندارد. او می افزاید: «این زندگی خیلی از مردم را تغییر نمی دهد. اما “همه آمریکایی ها از قانون جونز آسیب دیده اند.” در این مورد، این به دلیل کاهش سرعت ایالات متحده در دستیابی به اهداف انرژی باد خود است.

گرابو می‌گوید کسانی که بیشتر از همه درباره قانون صحبت می‌کنند – کسانی که در کشتی‌های منطبق بر آن می‌سازند، کار می‌کنند یا خدمت می‌کنند – عموماً می‌خواهند آن را به قوت خود حفظ کنند.

البته، گسترش آهسته باد فراساحلی در این کشور بیش از یک قانون کشتیرانی صد ساله است. آبراهام سیلورمن، کارشناس انرژی های تجدیدپذیر در دانشگاه کلمبیا در نیویورک، می گوید: عوامل زیادی لازم بود تا تاسیسات Ocean Wind نیوجرسی غرق شود.

در نهایت، سیلورمن می‌گوید، افزایش نرخ‌های بهره، تورم و سایر عوامل اقتصاد کلان، پروژه‌های نیوجرسی را در آسیب‌پذیرترین مرحله خود قرار داد و هزینه‌های ساخت و ساز را در زمانی که Ørsted قبلاً تامین مالی خود را مسدود کرده بود، افزایش داد.

با وجود این مشکلات، پتانسیل تولید نیروی بادی دریایی در ایالات متحده بسیار زیاد است. NREL تخمین می زند که مزارع بادی فراساحلی با کف ثابت این کشور از نظر تئوری می توانند حدود 1500 گیگاوات برق تولید کنند که بیشتر از توان تولید امروز ایالات متحده است.

ایالات متحده می تواند کارهای زیادی برای موثرتر ساختن گسترش خود به سمت بادهای فراساحلی انجام دهد. متیو شیلدز، مهندس NREL که در اقتصاد و فناوری انرژی بادی متخصص است، می‌گوید و در حال حاضر باید تمرکز روی این موضوع باشد.

شیلدز می‌گوید: «خواه ما تا سال 2030 15، 20 یا 25 گیگاوات باد دریایی بسازیم، احتمالاً تفاوت چندانی از منظر آب و هوا ایجاد نخواهد کرد. اما او می‌گوید اگر ساخت اولین توربین‌های بادی به کشور اجازه می‌دهد تا سال 2050 100 یا 200 گیگاوات ظرفیت بادی فراساحلی بسازد، آنگاه تفاوت ایجاد می‌کند. اگر همه این مشکلات را حل کرده‌ایم و از پایداری خود راضی هستیم، فکر می‌کنم این یک پیروزی واقعی است.»

اما امروزه برخی از مشکلات در صنعت باد فراساحلی ناگزیر از قانون جونز نشات می‌گیرد. این ناکارآمدی ها به معنای هدر رفتن پول و شاید مهمتر از آن در مسابقه بی طرفی کربن، اتلاف وقت است.

منبع: https://www.wired.com/story/us-energy-offshore-wind-jones-act-biden-law/

15 بهترین تشک که می توانید آنلاین بخرید (2023)

جستجو برای بهترین تشک آنلاین یک کابوس بیداری است و انتخاب تشک نامناسب به معنای واقعی کلمه می تواند باعث خواب های بد شود یا کمر شما را بکشد. این کمکی نمی کند که بازار آنلاین مملو از گزینه ها باشد یا اینکه تعداد سایت های اختصاص یافته به بررسی تشک بیشتر از ستاره های آسمان است.

چند سال پیش، ما این راهنما را با پر ، اتاقی با ده‌ها تخت از بهترین شرکت‌های تشک در جعبه شروع کردیم و چندین روز را به بررسی، دراز کشیدن و حتی پریدن روی هر کدام گذراندیم. از آن زمان، ما روند خود را بهبود بخشیده ایم. آزمایش کنندگان اکنون هفته ها یا ماه ها را روی هر تشک خانه خود می خوابند. ما فقط تشک‌هایی را گنجانده‌ایم که بازبین‌های WIRED حداقل یک هفته روی آن‌ها خوابیده‌اند. اینها مورد علاقه ما هستند.

سایر راهنماهای خواب ما را حتما بخوانید، از جمله بهترین تشک ها برای خواب های جانبی، بهترین تشک های ارگانیک، بهترین ملحفه ها، بهترین فریم های تخت و بهترین ردیاب های خواب.

به‌روزرسانی‌شده در نوامبر ۲۰۲۳: ما Bear Elite، Saatva Classic، و Sealy Cocoon را اضافه کرده‌ایم، به‌علاوه دو تشک حتی ارزان‌تر برای کسانی که بودجه کمی دارند.


نحوه انتخاب تشک

شما یک سوم از عمر خود را صرف یک تشک خواهید کرد، به این معنی که مهم است که تشک مناسب را انتخاب کنید. با موقعیت خواب دلخواه خود و حمایتی که نیاز دارید شروع کنید. اینجا نکاتی وجود دارد.

سفت یا نرم؟ به طور کلی، افراد سنگین‌تر و افرادی که پشت یا شکم می‌خوابند، با تشک‌های سفت‌تر عملکرد بهتری خواهند داشت، در حالی که افراد سبک‌تر و افرادی که به پهلو می‌خوابند، از تشک‌های نرم‌تر لذت خواهند برد. دما نیز یک مسئله است: تشک‌های نرم‌تر گرمتر می‌خوابند زیرا بدن شما در لایه‌ای از پارچه و کف فرو می‌رود. به خاطر داشته باشید که همه تشک ها دوره شکستگی دارند و حس تشک در شب اول شما مانند بعد از یک یا دو هفته نخواهد بود.

هیبرید یا فوم؟ سوال بزرگ بعدی این است که آیا یک تشک فوم می خواهید یا یک مدل هیبریدی فوم روکش با کویل داخلی. ما ترجیح می دهیم هیبریدها را توصیه کنیم زیرا پایدارتر و حمایت کننده تر هستند و معمولا خنک تر می مانند. هیبریدها اغلب کمی گرانتر هستند.

چه اندازه ای نیاز دارید؟ قیمت‌های زیر بر اساس سایز ملکه است، اما تقریباً همه تشک‌ها در اندازه‌های استاندارد موجود هستند: Twin، Twin XL، Full، Queen، King و California King. شما می خواهید تشک را بر اساس اندازه چارچوب تخت خود خریداری کنید.

امکانات. بیشتر این تشک ها در یک جعبه، آب بندی شده و رول می شوند. برخی از آنها بسیار سنگین هستند – تا 150 پوند – بنابراین مطمئن شوید که کسی به شما کمک می کند. پس از باز ، تشک تخت در جعبه و باز ، کیسه جاروبرقی، بلافاصله شروع به بزرگ شدن می‌کند، بنابراین آن را روی یا نزدیک چارچوب تخت خود باز کنید. ما یک راهنمای مفید در مورد نحوه نصب تشکی که به صورت آنلاین خریداری کرده اید همراه با نکات بیشتر داریم. تشک ها معمولاً ظرف چند ساعت آماده استفاده هستند، اما اکثر سازندگان توصیه می کنند که دو روز به آنها فرصت دهید تا به حالت عادی برگردند.

آن را در فروش بخرید. تشک ها اغلب در فروش هستند. اگر یکی را با قیمت کامل ببینید، به احتمال زیاد می توانید صدها دلار پس انداز کنید در حالی که منتظر رویداد فروش بزرگ بعدی هستید (هر چند ماه).

اگر آن را دوست نداشته باشید چه؟ اکثر تشک هایی که ما تست کرده ایم و توصیه کرده ایم دارای دوره تست حداقل 100 شب و 10 سال گارانتی هستند. ممکن است بخواهید خط مشی شرکت را مرور کنید، زیرا ممکن است مجبور به پرداخت هزینه ارسال اسمی برای بازگشت باشید.


منبع: https://www.wired.com/gallery/best-mattresses-4/