10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه

انیمه همواره یکی از مهم ترین نمونه های سرگرمی در فرهنگ عامه به شمار می رود و در همه جا طرفدارانی دارد. به طور کلی، اقتباس انیمه به سادگی تبدیل یک مانگا از نسخه متنی به نسخه تصویری است. با این حال، وسترن ها از فناوری اقتباسی نیز برای نجات سریال استفاده کردند. گاهی اوقات دیدن یک داستان در قالب انیمه چیزی است که سریال های غربی برای حفظ تازگی و محبوبیت خود در طول زمان به آن نیاز دارند.

در زیر ده مورد از اقتباس‌هایی را که توانسته‌اند نسخه اصلی خود را احیا کنند، معرفی می‌کنیم. برخی داستان جدیدی را روایت می کنند، برخی دیگر دقیقاً شبیه داستان اصلی هستند.

Supernatural: The Anime Series (2011)

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2011
تعداد فصول 1
تعداد حلقه 22
رتبه بندی وب سایت imdb 7.4

سریال Supernatural را به عنوان یکی از محبوب ترین و در عین حال طولانی ترین آثار پخش شده از تلویزیون آمریکا در سال های اخیر به یاد داریم. این سریال داستان دو برادر به نام‌های دین و سام وینچستر را روایت می‌کند که پس از مرگ مادرشان تکنیک‌های شکار هیولا را از پدرشان آموختند. در طول سریال شاهد ماجراهای این دو برادر در مبارزات مختلفشان با هیولاها و موجودات ماوراء طبیعی هستیم.

از این مجموعه CW یک انیمه دو فصلی نیز تولید شد که دقیقاً همان داستان را در قالبی متفاوت نشان می داد. این انیمه برای بینندگان ژاپنی در نظر گرفته شده بود، اما زمانی که دوبله انگلیسی آن با صداپیشگان سریال اصلی منتشر شد، با استقبال خوبی از سوی بینندگان غربی نیز مواجه شد.

Powerpuff Girls Z

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2006-2007
تعداد فصول 1
تعداد حلقه 52
رتبه بندی وب سایت imdb 5.1

سه خواهر شایان ستایش به نام‌های Blossom، Bubbles و Buttercup از شکر، ادویه جات و چیزهای دوست‌داشتنی دیگر مانند Chemical X ساخته شده‌اند. جایی که آنها ناجیان شهر هستند و از مردم در برابر شخصیت های شیطانی و عجیب محافظت می کنند. سریال Powerpuff Girls داستان این سه خواهر را به خوبی نشان می داد.

انیمه Powerpuff Girls Z داستانی مشابه را دنبال می کند. این سه خواهر این بار مورد اصابت گلوله های اشعه ایکس پسری به نام کن کیتازاوا قرار گرفتند. آنها با هم شهر توکیو را بارها و بارها نجات می دهند و با قدرت هایی که در سری اصلی در مورد آنها می دانستیم به سمت دشمنان می روند.

  تصویر روز ناسا: ساختار دم دنباله دار 12P

مردان ایکس

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2011
تعداد فصول 1
تعداد حلقه 12
رتبه بندی وب سایت imdb 6.8

سری X-Men حول محور جهش یافته هایی می چرخد ​​که دارای ژن X هستند. این ژن به آنها قدرت هایی می دهد که مردان دیگر قادر به استفاده از آن نبودند. چارلز خاویر مدرسه ای به نام مدرسه زاویر برای جوانان با استعداد افتتاح کرد و در نهایت مردان ایکس را ایجاد کرد. این گروه از نظر قدرت می توانست با اونجرز برابری کند.

در نسخه انیمه مردان ایکس، مردان ایکس به ژاپن سفر می کنند و توسط چارلز خاویر به ماموریتی برای نجات هیساکو ایچیکی فرستاده می شوند. که ما آن را به عنوان سپر می شناسیم. در آنجا، آنها فرقه ای به نام U-Men را شکست دادند که می خواستند از جهش یافته ها برای تقویت سپاه خود استفاده کنند. X-Men Adventures یکی از چهار مجموعه مارول بود که شامل Blade، Wolverine و Iron Man نیز می‌شد.

مرد آهنی

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2010
تعداد فصول 1
تعداد حلقه 12
رتبه بندی وب سایت imdb 6.3

همه ما با روند تبدیل تونی استارک به مرد آهنی آشنا هستیم. پس از دستگیری، او از یک میلیاردر بی خیال به یک تولید کننده اسلحه تبدیل شد و سپس یک لباس آهنی ساخت که منجر به تولد مرد آهنی شد. پس از بازگشت به خانه، تونی استارک روی زره ​​آهنی خود کار می کند تا آن را بهبود بخشد، در حالی که گروهی از ابرقهرمانان را جمع می کند تا انتقام جویان افسانه ای را تشکیل دهند.

در نسخه انیمه Iron Man، او به ژاپن سفر می کند تا راز ایجاد اولین راکتور قوس را پیدا کند. در این نسخه، او از Iron Man بودن دست می‌کشد و به اصطلاح بازنشسته می‌شود تا بتواند به لباس فنی خود بازگردد تا زودیاک را بپذیرد.

کوک!

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2008-2015
تعداد فصول 4
تعداد حلقه 85
رتبه بندی وب سایت imdb 4.5

لیلو این شانس را پیدا می کند که یک سگ داشته باشد و در این بین، آزمایش 626 به او ملحق می شود، ، که ما با نام استیچ می شناسیم. در طول داستان، این دو با دشمنان بین کهکشانی روبرو می شوند و در عین حال باید با مشکلات ناشی از خواهر بزرگ لیلو دست و پنجه نرم کنند. با این حال، لیلو و استیچ هرگز پشت یکدیگر را ، نمی کنند.

انیمه استیچ! روی یونا تمرکز کنید! در این انیمه، یونا سرکش و شاد با استیچ تیم می شود. تمرکز اصلی استیچ انجام کارهای خوب برای تبدیل شدن به قدرتمندترین موجود در جهان است. اما با وجود نظرات یونا و عادت های عجیب استیچ، راه رسیدن به این هدف بسیار پر دست انداز است.

  Zipcar اولین جریمه فدرال را برای اجاره خودروهای فراخوان شده دریافت می کند

لاک پشت های جهش یافته: افسانه سوپرمن

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 1996
تعداد فصول 1
تعداد حلقه 2
رتبه بندی وب سایت imdb 5.5

احتمالا همه ما با داستان Teenage Mutant Ninja Turtles آشنا هستیم. این مجموعه انیمیشنی که در دهه های 1980 و 1990 با طوفانی از بینندگان مواجه شد، با انتشار نسخه های مختلف سینمایی همچنان محبوبیت زیادی دارد. از طریق یک بطری شراب حاوی تشعشعات رادیواکتیو، فاضلاب های نیویورک آلوده شده و چهار لاک پشت و یک موش جهش ژنتیکی دریافت می کنند. پس از یافتن هوش و هوش یک انسان، آنها مهارت های نینجوتسو را یاد می گیرند و به گروهی از لاک پشت های نینجا جهش یافته نوجوان تبدیل می شوند.

در انیمه Mutant Turtles: Superman Legend، ما شاهد ماموریتی هستیم که در آن لاک پشت ها به سفری به ژاپن می روند و با کمک یک نفر، قدرت های ماورایی به دست می آورند که آنها را قوی تر و جهش یافته تر از آنچه هستند، برای حدود سه دقیقه می کند.

هایلندر: به دنبال انتقام

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2007
تعداد فصول 1
تعداد حلقه 1
رتبه بندی وب سایت imdb 6.7

شخصیت کانر مک لئود یک کوهنورد اسکاتلندی است که جاودانه شده و توسط شمشیرزنی به نام رامیرز آموزش دیده است. هنگامی که رامیرز به قتل می رسد، کانر به دنبال انتقام از ارباب خود است و متوجه می شود که قاتل او به دنبال برنده شدن یک جایزه در کنگره است. این کنفرانس در سال 1985 در شهر نیویورک برگزار شد. کانر برای گرفتن انتقام وارد مسابقه ای می شود که در آن باید با آخرین جاودانه برای گرفتن جایزه روبرو شود.

انیمه Highlander: Quest for Vengeance روی شخصیت کانر تمرکز نمی کند و در عوض داستان کالین مک لئود را روایت می کند. او در این انیمه به دنبال توقف شخصیتی به نام اکتاویوس است که در زمان کانر مشغول ساختن یک سیستم بود. اکنون آنها در سال 2156 در شهر نیویورک با یکدیگر روبرو می شوند و کالین باید در برابر نقشه های اکتاویوس بایستد.

بتمن نینجا

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2018
تعداد فصول 1
تعداد حلقه 1
رتبه بندی وب سایت imdb 5.6

بتمن شاید مشهورترین ابرقهرمان جهان باشد و همه ما داستان او را برای دهه ها از دیدگاه های مختلف شنیده ایم. داستان تبدیل او از یک میلیاردر سرگرم کننده به فردی عدالت خواه. دلیل این روند مرگ والدینش بود که بروس را بر آن داشت تا سال های زیادی را صرف یادگیری مبارزه کند و تبدیل به بتمن شود. او چه با گروه خود و چه به تنهایی، بسیاری از جنایتکاران مختلف را در شهر گاتهام تحت تعقیب قرار می دهد.

  Bluesky به روی همه باز می شود، Rivian از SUV جدید خود رونمایی می کند و دولت ها از آیفون ها سوء استفاده می کنند

در انیمه Batman Ninja شاهد داستان این ابرقهرمان در ژاپن فئودال هستیم. او با استفاده از ماشین زمان به آنجا می رود و متوجه می شود که جنایتکاران گاتهام در تلاش هستند تا نقشه ای را اجرا کنند که در آینده قدرت آنها را افزایش دهد. بتمن با کمک آلفرد و دیگر اعضای خانواده خفاش ژاپن و گاتهام را نجات می دهد.

مبدل ها

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2007-2009
تعداد فصول 3
تعداد حلقه 42
رتبه بندی وب سایت imdb 6.7

ترانسفورمرها در اصل تعدادی اسباب بازی بودند که توسط Hasbro فروخته می شد. آنها توانستند از چند بازی به یک فرنچایز تبدیل شوند که برای چندین دهه محبوب باقی بماند. ترانسفورماتورها در واقع گروهی از روبات‌های فضایی مستقل هستند که می‌توانند از ماشین به ربات‌های غول‌پیکر با قابلیت‌های رزمی بالا تبدیل شوند.

از سری Transformers، انیمه های اقتباسی زیادی وجود داشته است که جای تعجب نیست زیرا سریال هایی مانند Voltron نیز از انیمه های ژاپنی الهام گرفته شده اند و نمونه های مشابه زیادی در بین انیمه ها می توان یافت. مفاهیمی مانند ماشین های غول پیکر و هیولاهای کشنده برای فرهنگ ژاپنی و آمریکایی بیگانه نبودند.

ولورین

10 سریال آمریکایی اقتباس شده از انیمه - Vegiato
سال پخش 2011
تعداد فصول 1
تعداد حلقه 12
رتبه بندی وب سایت imdb 6.2

داستان ولورین ریشه های مختلفی دارد، اما او به طور کلی به عنوان لوگان بی چهره شناخته می شود، که دارای قدرت احیا کننده قدرتمندی است و می تواند هر کسی را با چنگال های مرگبار خود محو کند. او با گذشت زمان به یکی از شخصیت های اصلی گروه مردان ایکس تبدیل شده و از بدو تولدش در کتاب های مصور یعنی از سال 1974 همواره مورد توجه بسیاری از این شخصیت قرار گرفته است.

در مجموعه دیگری از مارول، انیمه Wolverine گرگینه محبوب ما را به سفری به ژاپن می برد. ابتدا متوجه می شود که دوست دخترش ماریکو گم شده است و در نهایت متوجه می شود که پدرش او را به ژاپن برده است. پدر ماریکو یک سازمان ضد اتحادیه را در آنجا اداره می کند و از AIM پشتیبانی می کند. در طول این ماموریت، ولورین نه تنها باید عشق خود را به خانه بیاورد، بلکه باید با ماجراهای مرتبط با این اتحادیه نیز روبرو شود.

نتیجه

سریال های آمریکایی همیشه طرفداران خود را دارند. برخی از آنها نیز هر ساله به شهرت بین المللی می رسند و بینندگان زیادی در کشورهای دیگر پیدا می کنند. این محبوبیت گاهی باعث می شود شاهد اقتباس هایی باشیم که یا داستان آن سریال ها را تکرار می کنند یا به شکلی جدید گسترش می دهند. در ژاپن، این اقتباس ها عموما به شکل انیمه هستند. در طول متنی که مطالعه کردید سعی شده است برخی از این اصلاحات را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم از همراهی ویجایاتو لذت برده باشید.

چه سریالی انیمه شد؟

ولورین، مرد آهنی، مردان ایکس، بتمن، ترانسفورمرز

مهمترین آثار انیمه آمریکایی کدامند؟

از سریال های محبوب و شخصیت های کمیک

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%DB%B1%DB%B0-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%D9%87%DB%8C