24 شرکت از غول های فناوری خواسته اند تا قوانین جدید اروپا را رعایت کنند

حدود دوجین شرکت مختلف نامه ای طولانی امضا کرده اند که غول های فناوری مانند متا، مایکروسافت و آمازون را به عدم رعایت قوانین رقابت جدید اتحادیه اروپا متهم کرده اند. این شرکت ها از کمیسیون و پارلمان اروپا خواسته اند تا تمام تلاش خود را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که این شرکت ها از متن و محتوای قانون بازارهای دیجیتال پیروی می کنند. قبلا اعلام کرد که شرکت های فناوری بزرگ 7 مارس (17 مارس 1402) ما این فرصت را داریم که قوانین جدید اتحادیه اروپا را رعایت کنیم.

بر اساس گزارش CNBC، یک سری از شرکت های بزرگ فناوری و رسانه نامه ای سرگشاده را امضا کرده اند که در آن اعلام شده است که غول های فناوری به طور کامل با قوانین رقابت دیجیتال اتحادیه اروپا مطابقت ندارند. امضاکنندگان می گویند که این شرکت ها توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده اند “خدمات پذیرش و راهنمایی” دروازه بانان، از جمله گوگل، آمازون، اپل، متا، مایکروسافت و بایت دنس (صاحب TikTok)، به اندازه کافی برای تعامل فعال با آنها و سایر افراد در صنعت خود کار نمی کنند.

قوانین جدید رقابت اتحادیه اروپا و دروازه بانان فناوری

طبق قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، شرکت هایی با بیش از 45 میلیون کاربر فعال ماهانه ارزش بازار تمام شده است 81.2 میلیارد دلارآنها دروازه بان محسوب می شوند. به عنوان مثال، از آنها خواسته می شود تا برنامه های پیام رسان خود را به گونه ای بسازند که کاربران بتوانند از آنها برای ارسال پیام به سایر پیام رسان ها استفاده کنند. یکی دیگر از الزامات اتحادیه اروپا این است که این پلتفرم ها مکانیسم هایی را اجرا نکنند که منجر به ارجحیت محصولات آنها بر سایرین شود.

  شرایط پیش فروش وانت پراید + جدول زمانی دی ماه 1402 هجری شمسی اعلام شد

موتور جستجوی سازگار با محیط زیست اکوسیا، یک موتور جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی مقدار یک برنامه پیام رسانی امن عناصر از جمله امضا کنندگان این نامه. این شرکت ها می گویند که دروازه بان ها در گفتگوی سازنده با اشخاص ثالث شرکت نکرده و راه حل هایی ارائه نکرده اند که با قوانین جدید اروپایی مطابقت نداشته باشد.

در این نامه آمده است که غول‌های فناوری در اطلاع رسانی به سایر کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان در مورد آنچه پس از ضرب‌الاجل 7 مارس 2024 اتفاق می‌افتد، کوتاهی کرده‌اند.

در این نامه موارد زیر آمده است:

امضاکنندگان این نامه نماینده هزاران کسب‌وکار متاثر از قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا هستند. آنها از دروازه بانان می‌خواهند در اسرع وقت در گفتگوی سازنده با کاربران تجاری و سایر ذینفعان، مانند انجمن‌های تجاری و مصرف‌کنندگان، شرکت کنند و سریع‌تر انجام دهند. پیشرفت در راه حل های پیشنهادی برای انطباق.”

امضاکنندگان همچنین از کمیسیون و پارلمان اروپا می‌خواهند تا از 7 مارس 2024 از تمام اختیارات خود برای اطمینان از تبعیت دروازه‌بانان با محتوای قوانین جدید استفاده کنند.

منبع: https://digiato.com/finance-investment/amazon-microsoft-meta-and-others-accused-by-rivals-of-not-respecting-new-eu-competition-rules