ADHD در بزرگسالان بیشتر از آنچه فکر می کنیم شایع است

این تخمین جدیدی است که دانشمندان در مطالعه خود از گسترش جهانی به آن رسیده اند اختلال کمبود توجه بیش فعالی (بیش فعالی) در بزرگسالان، نشان می دهد که بسیاری از افراد ممکن است از این اختلال رشد عصبی رنج ببرند.

یک تیم بین المللی از محققان 57 مطالعه را با مجموع 21 میلیون شرکت کننده بررسی کردند و اکنون تخمین می زنند که تقریبا 180 میلیون بزرگسالان جهان بیشتر از ADHD رنج می برند. رزا علاتی، اپیدمیولوژیست دانشگاه کرتین، می گوید:

تمرکز بر ADHD در بزرگسالان یک نگرانی حیاتی برای سلامت عمومی است، زیرا ADHD درمان نشده می‌تواند منجر به چالش‌های اجتماعی، فیزیکی و روانی طولانی‌مدت شود.

چالش های درمان ADHD در بزرگسالان

همانطور که Jitin Ayano، روانپزشک و اپیدمیولوژیست در دانشگاه کرتین توضیح می دهد، تعدادی از عوامل از جمله عدم توجه، دسترسی محدود به مراقبت های تخصصی، چالش ها در تشخیص و تنوع گزینه های درمانی به این معنی است که اکثر بزرگسالان درمان مناسب را دریافت نمی کنند.

با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که درمان‌های فعلی، اگرچه بعید است که همه علائم را تسکین دهند، اما می‌توانند نتایج بلندمدت را برای افراد مبتلا به ADHD بهبود بخشند.

نکته دیگری که محققان به آن اشاره کردند این است که شیوع ADHD با میزان درمان در مقایسه با سایر شرایط مشابه تناسبی ندارد. با این حال، آنها همچنین هشدار می دهند که نتایج این تحقیق هنوز تخمینی است، زیرا روش های درمانی مقالاتی که آنها بررسی کردند کاملاً مشخص نبود. با این حال، آنها امیدوارند که بتوانند از طریق تحقیقات خود اطلاعات بیشتری ارائه دهند تا افراد بیشتری که نیاز دارند بتوانند زودتر کمک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

  پلک زدن می تواند به بهبود بینایی کمک کند

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، اختلال کمبود توجه و بیش فعالی (ADHD) یا “اختلال کمبود توجه بیش فعالی” یک اختلال عصبی رشدی است که با بی توجهی، بی توجهی، بیش فعالی و مشکلات خواب بیش از حد مشخص می شود.

تحقیق حاضر در مجله تحقیقات روانپزشکی منتشر شده است.

منبع: https://digiato.com/health/massive-review-finds-adhd-is-more-prevalent-in-adults-than-we-realized