ByteDance از صنعت بازی های ویدیویی کناره گیری کرد

ByteDance این شرکت قصد دارد صدها کارمند خود را با فروش یکی از استودیوهای بازی خود اخراج کند. به نظر می رسد که این شرکت می خواهد یکی از شرکت های تابعه استودیوی بازی خود، Nuverse را بفروشد. این یکی از بزرگترین خروج های ByteDance از صنعت بازی های ویدیویی است، جایی که رقیب چینی Tencent حضور پررنگی دارد. Bytedance که به‌خاطر پلتفرم‌های ویدئویی کوتاه TikTok و Douyin شناخته می‌شود، می‌خواست پس از همه‌گیری، سهم بازار Tencent را به خود اختصاص دهد، اما به نظر می‌رسد جاه‌طلبی‌های این شرکت رو به افول است.

طبق گزارش بلومبرگ، Bytedance در حال بررسی فروش این شرکت است فناوری شانگهای مونتون او هست؛ Bytedance این استودیو را در سال 2021 خریداری خواهد کرد 4 میلیارد دلار او میخرد؛ مونتون یکی از شرکت های تابعه Nuverse است. یکی از سخنگویان Bytedance گفت: “ما به طور منظم کسب و کار خود را بررسی می کنیم و مکانیسم هایی را برای تمرکز بر حوزه های رشد استراتژیک بلند مدت ایجاد می کنیم.”

Bytedance از دنیای بازی های ویدیویی کناره گیری کرد

Bytedance، که بیش از یک دهه پیش توسط ژانگ ییمینگ و لیانگ روبو این شرکت که با محبوبیت محتوای Tik Tok و Douyin ساخته شده است، به یک شرکت ارزشمند تبدیل شده است بیش از 200 میلیارد دلار تبدیل شده بود. در سال های اخیر، این شرکت چندین استودیو و حقوق توزیع انحصاری عناوین بازی های ویدیویی را خریداری کرده است، به این امید که بتواند وارد صنعت بازی شود.

این شرکت در حال عقب نشینی است زیرا بخش بازی های موبایل چین که بیشترین سهم را در جهان دارد، به دنبال رسیدن به اوج در دوران ویروس کرونا در پی رکود جهانی است. با این حال، Tencent، که تا حدودی غول صنعت بازی های ویدیویی در چین است، توانسته رشد خود را حفظ کند. Tencent به لطف پیش بینی های پیشرو در صنعت و همچنین سرمایه گذاری انعطاف پذیر در بخش های کم هزینه مانند سرگرمی های آنلاین، رشد خود را حفظ کرده است.

  محققان یک ربات موبایل آلوها برای انجام کارهای خانه + فیلم ساختند

اما توسعه بازی یک تجارت بی ثبات است. از سال 2022، ByteDance پس از تمرکز بر حوزه‌های اصلی ویدیوی کوتاه و تجارت الکترونیک، شروع به بستن استودیوهای داخلی کرد. در این ماه، نزدیک به یک چهارم کارمندان آن در این بخش هستند واقعیت مجازی پیکو کاهش

یکی از بزرگترین موفقیت های Bytedance در بازی های ویدیویی، بازی های موبایلی است کریستال آتلانتا او هست. این بازی نقش آفرینی در تابستان 2023 طرفداران زیادی پیدا کرد. Bytedance محبوب ترین بازی کارتی در جهان است. مارول اسنپ مشخص است که این بازی توسط استودیوی آمریکایی Second Dinner ساخته شده است.

منبع: https://digiato.com/finance-investment/bytedance-fires-hundreds-slashes-games-arm-in-major-retreat