Spotify امکان پرداخت درون برنامه ای را برای کاربران اروپایی آیفون فراهم می کند

Spotify این شرکت رسماً اعلام کرده است که پس از اعمال تغییرات برنامه ریزی شده توسط اپل برای انطباق با قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) قصد دارد به کاربران خود امکان پرداخت درون برنامه ای را بدهد. با این حال، اشتراک Spotify یا سایر خریدهای کتاب صوتی از طریق اپ استور انجام نخواهد شد و هزینه 30 درصدی غول آیفون حذف خواهد شد.

در یک پست وبلاگ جدید با عنوان “DMA به معنای بهتر Spotify برای هنرمندان، سازندگان و شما است”، Spotify نوشت:

“برای سال‌ها، حتی برای اپلیکیشن خودمان، اپل قوانینی دارد که در آن نمی‌توانیم پیشنهادات، هزینه یک محصول، یا حتی مکان یا نحوه خرید آن را به شما بگوییم.” با DMA، ما در نهایت می‌توانیم جزئیات تراکنش ها، تبلیغات و گزینه های پرداخت ارزشمندتری را در اتحادیه ارائه دهید.

پرداخت درون برنامه ای و دانلود اپلیکیشن آیفون از وب سایت Spotify

در ادامه این پست توضیح داده شده است که علیرغم قوانین جدید، کاربران اسپاتیفای می توانند اشتراک و کتاب های صوتی را از داخل برنامه خریداری کنند و کمپین های تبلیغاتی خود را نیز اجرا کنند. این شرکت همچنین به کاربران آیفون اجازه می دهد تا سایر برنامه های Spotify مانند Spotify for Artists را از وب سایت خود دانلود کنند.

قوانین اپ استور اپل مانع از آن می شود که شرکت هایی مانند Spotify در اکثر کشورها مستقیماً از کاربران صورتحساب دریافت کنند. در عوض، سازنده آیفون استفاده از سرویس صورتحساب داخلی اپ استور را پیشنهاد می کند که شامل هزینه 30 درصدی است.

اما قانون جدیدی که به قانون بازارهای دیجیتال (DMA) معروف است، در ماه مارس در اروپا اجرایی می شود و شرکت های به اصطلاح “دروازه” مانند اپل را مجبور می کند خدمات آنلاین خود را به روی رقبای کوچکتر باز کنند. در مورد اپل، این شرکت موظف بود به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه دهد تا برنامه های آیفون را خارج از اپ استور منتشر کنند و همچنین خدمات پرداخت درون برنامه ای را به مشتریان ارائه دهند.

  طرح معرفی تهران به اینفلوئنسرهای خارجی آغاز شده است

اپل هنوز دقیقاً تعیین نکرده است که چگونه سیاست های خود را برای مطابقت با DMA تغییر خواهد داد، اگرچه گفته است که از این روش پیروی خواهد کرد. در سال 2021، تیم کوک، مدیر عامل اپل، از این قانون انتقاد کرد و گفت که پیروی از آن “به نفع کاربران نیست”.

منبع: https://digiato.com/app/spotify-to-begin-in-app-sales-on-iphone-after-eu-law-requires-apple-to-allow-it